Šibenik - ChorvátskoŠibenik je približne 50 tisícové mesto nachádzajúce sa na pobreží v blízkosti Národného parku Krka. Ide o významné mesto a taktiež dôležitý dopravný uzol. Rozprestiera sa pod skalnatým bralom a preteká nim rieka Krka.

Šibenik

Pamiatky

Mesto Šibenik bolo založené v 11. storočí a dodnes si zachovalo starobylý ráz. Najznámejšou pamiatkou je Katedrála sv. Jakova. Ide o kamenitú stavbu obrovských rozmerov. Katedrála pôsobí impozantne. Je dlhá 39 metrov a vysoká 32 metrov. Táto stavba je zaradená do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Najznámejšie námestie v Šibeniku je Námestie Chorvátskej republiky. Nachádza sa tu taktiež množstvo kostolov, palácov a pevností.

Šibenik - Katedrála sv. Jakova

Pláž

Mesto Šibenik donedávna nemalo svoju vlastnú pláž. Pláž v Šibeniku sa začala budovať až v roku 2012. Táto pláž v súčasnosti stojí ale za to. Dostala názov Banj. Ide o moderný areál, ktorý sa nachádza len kúsok od historického centra mesta. Pri kúpaní môžete vidieť priamo Katedrálu sv. Jakova.

Šibenik - pláž Banj

Mesto Šibenik je známe aj svojim kultúrnym vyžitím. Býva tu aj veľmi známy festival Šibenické leto, na ktorom sa hrá ľudová a vážna hudba. Nie je to len o tomto jednom festivale. Býva ich tu mnoho. Toto mesto je vhodné predovšetkým pre ľudí, ktorí sú milovníkmi pamiatok. Keďže je tu možnosť aj okúpať sa, určite tak neprídete o deň strávený pri mori.