Omiš - teplota vzduchu a moraPokiaľ plánujete navštíviť Omiš a chcete ho využiť na kúpanie sa v mori, ideálne mesiace na jeho návštevu sú jún, júl, august a september. Poďme si teda bližšie rozobrať ako je to s teplotou vzduchu, vody a zrážkami.

Teplota vzduchu:

Najteplejšie mesiace sú pochopiteľne júl a august. Sú to veľmi horúce mesiace, kedy musíte skutočne dávať pozor, aby ste sa nespálili. Dôležité je používať krém na opaľovanie. Priemerná teplota vzduchu sa pohybuje cez deň okolo 31 stupňov celzia. Pozrite sa však na priemernú nočnú teplotu. Tá je približne 20 - 21 stupňov, čo predstavuje tropické noci. Takéto nočné teploty na Slovensku vyskytujú minimálne. V júni a v septembri sa pohybujú denné maximá okolo 27 stupňov a v noci je tu opäť veľmi teplo. Výhodou týchto mesiacov je oveľa nižšia cena ubytovania. Pozrite si priemerné teploty v letovisku Omiš:

Omiš - teplota vzduchu

Teplota mora:

Keďže sa Omiš nachádza na juhu Chorvátska, teplota vody je tu príjemná. V letných mesiacoch je približne 26 stupňov. Aj v júni a v septembri je more teplé. Podľa nás je najlepšie ísť do Omišu začiatkom septembra, kedy je cena ubytovania veľmi nízka a voda príjemne vyhriata. Ak máte školopovinné deti a nemôžete ísť začiatkom septembra, odporúčame Vám ísť úplne posledný augustový týždeň. Pozrite si priemernú teplotu mora v jednotlivých mesiacoch:

Omiš - teplota mora

Zrážky:

Pre Omiš je charakteristické teplé a slnečné počasie. Ak chcete stráviť dovolenku plnú slnka, určite je Omiš pre Vás ideálne miesto pre dovolenku. Juh Chorvátska má v celku príjemnú klímu. Dažde sa tu vyskytujú skôr v podobe búrok. Zrážky z frontálnej oblačnosti nie sú časté. Štatisticky najmenej prší v mesiacoch júl a august.