Bol a Zlatni ratZlatni rat je najvyhľadávanejšia pláž v celom Chorvátsku. Nachádza sa v turistickom stredisku Bol. Čo je na pláži také nezvyčajné? Predovšetkým to, že dokáže meniť svoj tvar v závislosti od smeru vetra a vĺn. Špička môže byť rovná, môže byť zatočená aj doľava aj doprava. Je dlhá približne 650 metrov. Pláž Zlatni rat má tvar cípu. Niekedy je táto pláž v stredisku Bol nazývaná aj ako Zlatý mys.

Bol

Pláž je z jemných okruhliakov. Človek by ani nepovedal, že vstup do mora je dosť strmý. Pláž Zlatni rat v stredisku Bol je známa svojim borovicovým lesom. Táto pláž býva v hlavnej turistickej sezóne dosť vyťažená. Aj napriek tomu sa tu neplatí žiadne vstupné.

Zlatni rat

Pláž sa nachádza na juhu ostrova Brač. Je to nádherný ostrov. Dostanete sa tu trajektom, ktorého cesta trvá približne 50 minút. Chodí relatívne často približne v 60 – 90 minútových intervaloch. Trajekty na ostrov Brač premávajú z miest Makarska a Split. Najlepšie je na trajekt si nalodiť vlastné auto, aby ste sa mohli pohodlne dostať až priamo k pláži Zlatni rat.

Trajekt na Brač

Máte pocit, že táto pláž Vám je známa? Myslíte si, že ste už nejakú podobnú pláž už videli niekde inde? Áno je to pravda. Táto pláž býva často na rôznych obrázkoch. Veľakrát býva označovaná ako top 10 pláži na svete. Je skutočne unikátna a nádherná.