Pláže v OmišiPláže v Omiši určite patria medzi najkrajšie pláže v Chorvátsku. Vstup do mora je vhodný aj pre menšie deti. Ide o pozvoľný vstup do mora. Hlboká voda začína až ďaleko od pevniny. Pláže sú predovšetkým piesočnaté. Nepotrebujete tu topánky do mora, keďže pláž je jemná. Voda je priezračne čistá. Chorvátsky Omiš a jeho pláže majú veľkú výhodu – krásna príroda. Hneď z pláže sú vidno nádherné hory.

omiš pláže

Najznámejšia pláž v Omiši je tzv. Veľká pláž. Je dlhá približne 800 metrov. Ide o piesočnatú pláž, ktorá má pozvoľný vstup do mora. Sú tu možnosti športu ako napríklad volejbal, plážový futbal, bedminton alebo windsurfing. Okolie pláže lemujú útulné kaviarne a bary, ktoré tu vytvárajú krásnu atmosféru.

omiš veľká pláž

Sú tu aj iné možnosti kúpania ako na hlavnej veľkej pláži. Nám sa veľmi páčili rôzne menšie pláže. Omiš ponúka rôzne zátišia, kde sa môžete okúpať v súkromí. Tieto pláže sú vhodné pre romantické duše a páry. Nachádzajú sa predovšetkým v časti Nemira. Je tu kľud a nie ste rušení inými ľuďmi. Často bývajú obklopené väčšími kameňmi. Dobrá voľba sú pláže v Omiš Duče. Táto časť Omiš Duče sa nachádza západne od centra Omišu.

omiš pláž súkromie

Pokiaľ sa rozhodnete navštíviť túto destináciu, je vhodné si pochodiť viacero pláži a nie stráviť celú dovolenku na jednom mieste. Omiš nie je príliš veľká destinácia, preto môžete chodiť všade kľudne aj pešo.