Makarska - ChorvátskoMakarska je známe letovisko a má približne 13 tisíc obyvateľov. Nachádza sa 39 kilometrov od Omišu. Z Makarskej premáva aj trajekt na Brač, kde sa je svetoznáma pláž Zlatni rat v letovisku Bol. Dovolenkové letovisko Makarska vyniká svojim nádherným pohorím Biokovo. Pohorie má aj ochrannú funkciu, keďže zabraňuje prenikaniu studeného vzduchu od severu. Z Makarskej vedú aj turistické trasy, preto je táto destinácia vhodná pre ľudí, ktorí milujú hory.

Makarska

Pláže na Makarskej sú krásne. Pokiaľ sa kúpete v mori, máte fascinujúci výhľad priamo na spomínané pohorie Biokovo. Pláže sú vhodné aj pre menšie deti. Vstup do mora je pozvoľný. Ide o kamienkové pláže, ktoré sú mimoriadne čisté a sú vhodné na potápanie a šnorchľovanie. Najznámejšia je tu hlavná pláž, ktorá dostala pomenovanie Donja Luka. Nájdete tu aj menšie pláže, ktoré vám ponúkajú súkromie.

Makarska - pláž

Táto lokalita je vhodná aj na vodné športy. Môžete si požičať napríklad bicykel, čln alebo si môžete ísť zahrať tenis. Makarska má aj bohatú históriu. Môžete si tu pozrieť aj zaujímavé pamiatky. Ide o destináciu, ktorá má bohatý nočný život. Stredisko je univerzálne a vhodné takmer pre každého.