Omiš - dopravaChorvátske pobrežie je často označované ako Slovenské more. Je to z toho dôvodu, že toto more je najbližšie k našej republike. Nie je žiadne tajomstvo, že dostať sa do tejto destinácie trvá 8 až 10 hodín autom. Záleží z ktorej časti republiky idete. Pozrite si približne ako ďaleko je Omiš od Vášho mesta a ako dlho Vám to bude trvať autom:

Bratislava - 860 km, čas 8 hodín.

Nitra - 870 km, čas 8:45 hod.

Banská Bystrica - 970 km, čas 9:45 hod.

Žilina - 1000 km, čas 9:55 hod.

Košice - 1060 km, čas 9:55 hod.

omiš autom

Nech idete z akéhokoľvek mesta na Slovensku, najvhodnejšia a najkratšia cesta do Omišu je určite cez Maďarsko a Chorvátsko. Cez ostatné krajiny sa neoplatí cestovať. Po ceste do Chorvátskeho Omišu pravdepodobne budete prechádzať cez hlavné mesto – Záhreb, ktoré určite stojí za to vidieť.

Záhreb

Množstvo ľudí volí pohodlie a zájazd si rezervuje cez cestovnú kanceláriu, čo je asi vysoká daň za pohodlie. Určite je lepšie ísť do Omišu vlastným autom. Nie je tajomstvo, že ubytovanie pre 4 osoby Vás vyjde 420 euro, čo vychádza na jednu osobu 105 euro na 7 dní. Spomínaný apartmán je s výhľadom na more a od mora je vzdialený 150 metrov. Môžete si pozrieť aj iné možnosti ubytovania.

Ďalšia výhoda je, že Vaše auto máte k dispozícií a tak sa Vám ponúkajú väčšie možnosti. Cestovné kancelárie ponúkajú fakultatívne výlety. Vy môžete sadnúť do auta a spraviť si vlastný výlet po okolí za zlomok ceny.