Rafting na Cetine v OmišiV Chorvátskom stredisku Omiš je veľmi obľúbený rafting na rieke Cetina. Ide o nenáročnú zábavu, ktorú zvládnu určite aj deti od 7 rokov. Ide o netradičné dobrodružstvo, ktoré určite stojí za to. Uvidíte tu prekrásne prírodné úkazy. Prejdete kaskádami a nádherným kaňonom.

Omiš rafting na Cetine

Splav v Omiši na rieke Cetina trvá približne 3-4 hodiny. Dĺžka trate je približne 9 kilometrov. Ak budete v stredisku, tento zájazd Vám budú ponúkať na každom rohu, či už pôjde o cestovné kancelárie, alebo hocikde v stredisku. Splav je nádherný, určite by bolo škoda keby ste ho neabsolvovali.

Ak sa rozhodnete ísť na splav, určite odporúčame si zobrať so sebou nepremokavú obuv, náhradné oblečenie aby ste sa mohli prezliecť. Vhodné je zobrať si aj vlastný uterák. Netreba zabúdať aj na ochranu pokožky, pretože slnko je v letných mesiacoch silné. Zoberte si so sebou určite aj opaľovací krém. Čo nemusíte brať je určite prilba a vesta. To Vám požičajú priamo na mieste.

Omiš - rafting

Počas splavu určite zažijete nádherné scenérie aj počas prestávok pri raftingu. Veľkým lákadlom je tu jaskyňa pri vodopáde Studenec. V čase horúčav odporúčame aj plávky. Pri prestávke sa môžete osviežiť kúpaním v rieke, ktorú budete splavovať - Cetina.