Omiš DučeOmiš Duče je časť dovolenkovej destinácie v Omiši. Nachádza sa severozápadne od centra mesta v Omiši. Táto časť je známa predovšetkým svojou širokou a dlhou plážou. Je vhodná aj pre menšie deti. Je tu pozvoľný vstup do mora. Ide o piesočnatú pláž. Nepotrebujete tu vôbec topánky do mora. Časť Omiš Duče sa vyznačuje množstvom zelene a krásnou prírodou. Romantickú atmosféru Vám pridajú aj nádherné skaly, ktoré je vidno priamo z mora.

Omiš Duče

Časť Duče Vás očarí štýlovými kaviarničkami, barmi a reštauráciami, ktoré sa nachádzajú hneď vedľa pobrežia. Omiš ponúka aj krásne možnosti pre ubytovanie. Nájdete tu aj štýlové apartmány za dobrú cenu. Duče sa nachádza pozdĺž pobrežia a všetko podstatné nájdete priamo pri mori s výnimkou nádherných výhľadov. Čo určite stojí za to je nádherný západ slnka priamo do mora. Obrázok hovorí sám za seba.

Omiš Duče západ slnka

Ideálny čas pre dovolenku v tejto destinácii je od júna do septembra. Pokiaľ chcete ušetriť, najlepšie ceny sú v mesiacoch jún a september. Naopak najdrahšia dovolenka na Vás čaká v termíne od cca. 10.7 do 15.8. – ide o top sezónu. Omiš Duče má relatívne teplú vodu, keďže voda nie je hlboká a rýchlejšie sa zohreje. Duče má teplejšie more aj z dôvodu, že tu nemá taký silný dopad rieka Cetina, ktorá more ochladzuje.